Karolínin blogLetom karolíniným svetom

O dúšku kvalitnej kávy

Publikované 24.11.2017 v 17:52 v kategórii Zdravý životný štýl, prečítané: 113x

Moje druhé meno je milovníčka kávy. Vstanem, dám si kávu. Prídem do práce, dám si kávu. Idem s kamarátkami von, dám si kávu. Príde ku mne niekto na návštevu, pripravím kávu aj jej, resp. jemu. Ste na tom podobne? Alebo len hľadáte nejakú inováciu, ktorú by ste vo svojom živote zaviedli? Je to úplne jedno, Power Coffee je niečo pre všetkých.

Prečo sa pije káva?

Káva sa pije z rôznych dôvodov. Mnohí usilovní zamestnanci ju pijú preto, že to tak robia ich kolegovia a pri káve sa príjemne preberú aj nepríjemné pracovné záležitosti. Iní sa kávou snažia zahnať zdravotný problém, nízky krvný tlak. Možno sa nájdu dokonca aj dámy pijúce kávu pre pleťový píling, ktorý po jej vypití vznikne z pomletých zŕn.

Ja som začala piť kávu počas svojich študentských čias. Vtedy platila priama úmernosť – čím viac učiva, tým väčšia únava. Kávou som si chcela dopomôcť k tomu, aby som tie dlhé študijné noci minimálne prebdela. Fungovalo. Časom som si začala všímať, že káva pre mňa zrazu nie je kávou, ktorá by zabíjala únavu. Poznáte ten trik s kozmetikou, napríklad so šampónmi? Ak sa vám už nezdá, že šampón má na vaše vlasy požadovaný vplyv, vymeňte ho. Presne to som sa pokúsila urobiť s kávou. Striedala som značky i druhy až dovtedy, kým som nenatrafila na tú pravú, na Power Coffee.


Sila je v kvalitnej káve

Aj takto by sa dalo vnímať, prečo je tento druh kávy nazývaný Power Coffee. Platí to 100-percentne. Jednou z hlavných myšlienok, prečo Power Coffee vznikla, bola asi myšlienka ponúknuť ľuďom kávu, ktorá neškodí. Táto vám splní očakávania aj v tom, že človeka naozaj nabudí. A pritom to káve absolútne neubralo na chuti. Nie je ani trochu kyslá. A ako som sa dozvedela, táto káva je aj zdravá. K tomu sa však dostanem o chvíľku.


Pekne od podlahy

Prvý krok, ktorý konzumenti kávy vôbec nevnímajú, je vypestovanie kvalitných kávových zŕn. Na to sú potrebné vhodné klimatické podmienky. Pestovaniu kávy sa darí napríklad v Peru, Etiópii, Ekvádore či Indii. Toto sú všetko krajiny, ktorých zem zrodila kávové zrná neskôr použité v káve zvanej Power Coffee.


Praženie kávy

Kávové zrná nestačí len pomlieť a zaliať. Najskôr musia prejsť procesom praženia. Trafiť tú správnu intenzitu a dĺžku praženia nie je žiadna hračka. Power Coffee si dáva záležať na pomalom a šetrnom procese praženia. Dôsledok? Chuť vhodná aj pre ten najvycibrenejší jazýček a eliminované kyseliny.


(Ne)mletá káva

Power Coffee do mojej kuchyne dorazila takpovediac v celku. Doma som si ju pomlela a jej hrnček si vychutnávam aj práve teraz. Dokonca si môžete zakúpiť originálny mlynček, ponúkaný výrobcami Power Coffee a k tomu si zvoliť vhodný filter. Prečo je však Power Coffee nemletá? Aby si čo najdlhšie zachovala čerstvosť.


Bonus pre zdravie

Okrem toho viem, že Power Coffee nestojí dlho ani v sklade. Výrobcovia si dali záležať. A aby toho nebolo málo a dotvorilo sa priam umelecké kávové dielo, v Power Coffee nenájdete ani biely cukor. Keby len biely cukor, nenachádzajú sa v nej ani konzervanty a spolu s nimi ani žiadne éčka. Darmo by som dokonca hľadala lepok, pšenicu či akrylamid a mnohé ďalšie.


Kto ju môže piť?

Všetci. Je to dokonca také moje malé zbožné prianie, aby mal každý tú česť ochutnať ju. Pomôžete mi v tom, milé ženy? Začínam s vami, pretože cez vás sa dostanem aj k silnejším polovičkám. Je jedno, či ste študentom alebo rodičom. Dopriať si ju pravidelne môžu aj manažéri, podnikatelia, pretože tí to pri svojom pracovnom nasadení nielenže potrebujú, ale aj ocenia.

Keďže som spomínala, že sa v Power Coffee nenachádza žiaden lepok, je nanajvýš vhodná pre ľudí držiacich bezlepkovú diétu. Dokonca ju pripravujem aj kamarátke, ktorej telo zle reaguje na laktózu.

Je to ináč skvelý tip na darček aj pre tých, ktorí majú vyhranený životný štýl a radia sa k vegetariánom, vegánom, paleo-jedáčom.


Bio espresso

Ja som začala s organickým espressom. To pozostáva zo zŕn 100-percentnej BIO organickej arabiky. V tomto espresse sa snúbia 3 kontinenty. Ameriku zastupuje Peru, Afriku zas Etiópia a Áziu napokon India.


Špecialitka v podobe arabiky

Ak vás už čistá chuť arabiky unudila, určite si medzi všetkými druhmi Power Coffee vyberiete niečo osviežujúce. Specialty Ecuador je arabika s príchuťou bobuľovitého ovocia a dochuťou čokolády. Stále málo? V poriadku, Microlot arabika vás zas osloví chuťou pomaranča.


Naozajstná sila

Extra dávka sily vznikne, ak sa spojí arabika a robusta. Aj keď arabika pochádza z Peru a Etiópie a robusta z Indie, je Power Coffee šetrným spôsobom pražená na Slovensku.


Pre milovníkov bezkofeínových káv

Samozrejme, pri listovaní v ponuke káv Power Coffee som si všimla, že sa medzi všetkými druhmi káv nachádzajú aj kávy bezkofeínové. Hneď som si jednu bezkofeínovú arabiku zaobstarala a každé ránu ju servírujem svojej dcére.

Tak? Máte chuť na kávu? Ja si tú svoju idem vychutnať. Na zdravie!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?