Karolínin blogLetom karolíniným svetom

Stratili ste chuť na sex? Obnovte svoje túžby

Publikované 11.11.2017 v 15:32 v kategórii Láska a vzťahy, prečítané: 78x

Sex je predsa najzábavnejšia vec na svete, ktorá sa dá robiť bez smiechu! Téma, ktorá sa odjakživa týka našich životov, či už sa to niekomu páči, alebo nie.

Sex. Je súčasťou lásky, vzťahov, no často aj zdrojom rozptýlenia alebo zábavy. Čo však robiť, ak z vášho sexuálneho života zmizne iskra? Ak sa sex zmení na bezduché nič, zmizne vášeň a vy jednoducho stratíte naň chuť? Čo je za tým a ako to môžete zmeniť?


Prečo sex už viac nechutí?

Príčin straty chuti na sex je mnoho. Iné môžu byť u žien, iné u mužov. Hlavný dôvod je psychika. Ak nie ste v psychickej pohode, máte stres, je toho na vás priveľa, jednoducho si na nejaký sex ani nespomeniete. Poznáte tie výčitky od muža? Prečo sa vám znova nechce? Prečo sa znova cítite unavená, vystresovaná, zúrivá? A sex je to posledné, na čo by ste mali chuť?

K tomu, aby ste si plnohodnotne užili sex a rozkoš, je potrebná dobrá nálada a psychická pohoda. Samozrejme, musíte mať po svojom boku aj tú správnu osobu. A ak ju máte, neriskujte, že o svojho muža prídete. Muži nás musia chápať, no aj my musíme chápať ich potreby a túžby. Je to vzájomná symbióza. Neriskujte, že pre pármesačnú sexuálnu abstinenciu sa on prikloní k tomu najkrajnejšiemu – k nevere.


Príčiny nedostatku sexu vo vašom živote

Ste single? Môže to byť ďalší dôvod, prečo zažívate momentálne „hluché“ obdobie. Jednoducho nie je s kým. Alebo proste nechcete. Paradoxom je, že ďalším z dôvodov môže byť práve dlhodobý vzťah. Dochádza k poklesu túžby po sexe z dôvodu vzniku prirodzeného stereotypu medzi partnermi. Máte malé deti? Ďalší dôvod, keď na sex nie je čas či chuť. Dôvodov sa nájde vždy veľa, skúste ale hľadať spôsoby, ako to napraviť, nielen vyhovárať sa na dôvody a nedostatok času. Nezabúdajte, že vždy ide len o prechodné obdobie, tento stav nie je nemenný a sex je korením života. Začne vás znova baviť a vy opäť objavíte jeho čaro.


Čo ak sa váš prístup k sexu nemení?

Treba vyhľadať odborníka. Nie je hanba obrátiť sa na lekárov, dnes už je normálne, že ľudia zájdu za psychológom alebo sexuológom. V krajnom prípade vám doktori môžu predpísať lieky, ktoré by vám mali postupne zvýšiť stratenú chuť na sex. Lieky alebo podporné prostriedky ako Viagra prípadne ich lacné generiká. Musíte vedieť, čo chcete, čo vás vzrušuje, ako si môžete svoj sexuálny život spestriť napríklad aj s pomocou erotických hračiek.

Rozprávajte sa o tom so svojím partnerom, je niekedy priam žiaduce, aby poznal vaše túžby, dôležitá je dôvera. Ženy vnímajú túžbu a chuť po sexe inak ako muži. Máme iné potreby a predstavy ako muži. Návštevu lekára v tomto prípade berte ako krajné riešenie, ak už nie je iná cesta.


Ako teda obnoviť chuť na sex?

V prvom rade sa pokúste uvoľniť, zájdite si na wellness, na masáž, do sauny, dostaňte sa do psychickej i fyzickej pohody. Dobrý sex je tiež odrazom vašej kondičky, choďte si z času na čas zacvičiť. Ak vás nebaví fitko, zájdite na jogu. Precvičujte si panvové dno. Nielenže budete fit, ale budete so sebou spokojnejšia. Zájdite si ku kaderníčke, na manikúru, zdvihnite si sebavedomie a cíťte sa krásna a príťažlivá. Ak to inak nejde pomôžu ja nevinné prípravky na potenciu. Tie sú dostupne dnes už pre mužov a rovnako aj pre ženy.

Ale aby to neostalo len pri chémii, ako to už býva zvykom, obrovské bohatstvo sa nachádza v prírode a ani v tomto prípade to nie je inak. Povedzme také ovocie, banány všeobecne obsahujú nielen veľa draslíka a vitamínov, ale prispievajú aj k zvýšeniu sexuálnej túžby. Čili je od nepamäti najznámejšie prírodné afrodiziakum. Najlepšie v kombinácii s čokoládou. Skúšali ste už červené víno? Okrem toho, že (samozrejme, v malom množstve) pôsobí na telo pozitívne, dostanete sa do príjemnej nálady o to viac, ak si ho doprajete so svojím partnerom. Oboch vás príjemne navnadí. Z byliniek môžete vyskúšať macu alebo ženšen.


A čo ak...

… treba jednoducho odpoveď hľadať v sebe? Položte si otázku – čo sa zmenilo? Prečo vás sex nebaví? Čo viedlo k tomu, že zrazu nemáte chuť? Ako by ste mohli obnoviť svoj sexuálny život k svojej aj partnerovej spokojnosti? Niekedy netreba ísť za odpoveďami a radami ďaleko. Zamyslite sa nad tým, či v poslednom čase vo vašom živote alebo okolí nedošlo k negatívnym skutočnostiam. Slová sú silná zbraň, nepríjemnosti vo vás mohli zakoreniť znechutenie. Vynorila sa vám nejaká nepríjemná spomienka z minulosti? Negatívna skúsenosť?

Analyzujte informácie, ktoré ste prijali z okolia a ktoré vás mohli ovplyvniť. Vytvorte si v hlave protipól k vete: „Nemám chuť na sex a je to tá posledná vec, po ktorej práve túžim.“ Ako? Úplne jednoducho. Skúste si naproti tomuto tvrdeniu postaviť vetu: „Po sexe sa cítim skvelo, uvoľnená, prejdú mnou príjemné pocity a cítim lásku.“ Nasilu sa však k niečomu dotláčať je hlúposť. Preto ak tieto metódy na vás nezaberajú, musíte svoju túžbu „resetovať“ pomocou činností a myšlienok, ktoré sú vám samej príjemné.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?