Karolínin blogLetom karolíniným svetom

Toto sú dôvody, prečo je Jasná jasnou voľbou

Publikované 25.09.2017 v 00:00 v kategórii S rodinou na cestách, prečítané: 132x

Ak ste sa rozhodli alebo plánujete stráviť príjemný čas v Jasnej, nudiť sa rozhodne nebudete. Stredisko je totiž v srdci prekrásnej prírody s nekonečnými možnosťami zažiť tú najlepšiu dovolenku snov. Či už budete mať chuť len tak oddychovať na hoteli, vybehnúť niekam do prírody alebo zažiť niečo adrenalínovejšie, v Jasnej a jej okolí si na svoje príde každý.

Ak patríte k nadšencom turistiky, v Jasnej sa jej doslova nabažíte. Krása tatranskej prírody ponúka nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám zaručene utkvie v pamäti. Prebádajte upravené turistické trasy v Jasnej a vydajte sa naprieč dobrodružstvom.

Užite si nerušený relax pri prechádzke čarovnými Nízkymi Tatrami, vyberte sa na vrch Chopku alebo sa odhodlajte ešte vyššie, priamo na Ďumbier. Ten sa nachádza vo výške 2 045 metrov nad morom, kde vám budú celé Nízke Tatry a aj Liptovská dolina ležať pri nohách. Pri dobrom šťastí sa vám možno podarí zahliadnuť tradičných obyvateľov Tatier - kamzíkov alebo svišťov. Jednoducho zážitok, na ktorý sa len tak nezabúda.


Výlet na dvoch kolesách

Ak sa radšej krásy prírody objavujete na dvoch kolesách alebo ste fanúšikom nášho zeleného "Tourminatora" a aj vás chytila Saganománia, tak aj vy si v Jasnej zaručene prídete na svoje. Upravené cyklochodníky a asfaltové cesty nájdete v Jasnej a jej okolí takmer všade. Je len na vás, ktorou z týchto ciest sa vyberiete a kde nakoniec skončíte. Vyberte sa na horskú cyklistiku na Chopok alebo iný vrch či v pokoji brázdite asfaltové cesty naprieč Tatrami. Načerpajte nové sily a prevetrajte hlavy čistým vzduchom.

Pre všetkých milovníkov cyklistiky je v letných mesiacoch k dispozícii aj moderný bike park Rocky Mountain Bike World. Prírodné danosti terénu, drevené prekážky a terénne úpravy poskytujú kvalitné podmienky pre tréning aj prekonávanie vlastných limitov. Nájdete tu trate všetkých obtiažností na pohodové jazdy s rodinou, ale aj ťažšie trate s prekážkami pre adrenalínových nadšencov. V Jasnej sa môžete na dvoch kolesách vyblázniť dosýtosti.


V zime jedine na lyžiach

Ak sa vyberiete navštíviť Jasnú v zimnom období, v povinnej výbave by rozhodne nemali chýbať lyže alebo bežky. Neďaleko Hotela Grand sa totiž nachádza vychýrené lyžiarske stredisko Ski Jasná. Dokonca na toto stredisko vedie priamo lanovka od Grand Hotela, takže zalyžovať si môžete počas dňa hocikedy. Buďte pánom svojho času a vydajte sa na vyše 46 kilometrov zasnežených a upravených lyžiarskych zjazdoviek rôznych obtiažností pre začínajúcich lyžiarov, ale i pokročilých či profesionálov. Na svoje si príde vskutku každý.

Vyvezte sa vynovenou modernou 6-sedačkovou vyhrievanou lanovkou alebo ďalšími až 30-timi lanovkami alebo vlekmi. Ak patríte k nadšencom a na lyžiach či snowboarde dokážete oveľa viac, môžete využiť až 8 freeride – zóny alebo Snowpark, kde sa zaručene nebudete nudiť. Núdzu o zábavu nebudú mať ani vaše ratolesti. Tie totiž môžu využiť najväčší detsky zimný areál na Slovensku - Maxiland, ktorý ponúka more zábavy a super zážitkov. Vaše deti sa tak vybláznia a zašantia v pravej slovenskej zime v lone krásnej tatranskej prírody.


Nakuknite pod zem

Prírodné tajomstvá ukryté v Nízkych Tatrách sú až od roku 1978 pod ochranou Národného parku Nízke Tatry. Jeho najväčším bohatstvom sú podzemné krásy, z ktorých najznámejší je komplex Demänovských jaskýň.

Demänovská Dolina, ale aj Liptov ponúkajú svojim návštevníkom množstvo príležitostí na strávenie jedinečných chvíľ. Opustite na chvíľu hektiku pracovných dní a navštívte krásy podzemných jaskýň, ktoré niekoľko stoviek rokov formovala sama príroda. Priam čarovne visiace kvaple, krištáľová voda a príjemný chladný vlhký vzduch s nádychom solí pôsobí priam terapeuticky. Oddýchnite a zažite nezabudnuteľný zážitok zároveň v Demänovskej ľadovej Jaskyni, ktorá ponúka nádherné čaro ľadu. Zažite tak kúsok histórie na vlastnej koži.


Oddych vo wellness s kulinárskym zážitkom

Ak sa po náročnom dni budete cítiť unavene, určite vás poteší wellness priamo v Hoteli Grand alebo jeden z piatich aquaparkov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Jasnej. Tie sú napúšťané termálnou vodou s liečivými účinkami, ktorá ma teplotu až 38° Celzia. Vaše telo v takejto vode skvelo zregeneruje a vy nadobudnete nové sily do ďalšieho dňa v krásnom prostredí. V hoteli môžete využiť aj rôzne sauny či masáže a relaxu dať tak opäť iný rozmer.

Núdza tu nie je ani o dobré jedlo. O to sa starajú šikovní šéfkuchári, ktorí pripravujú kulinárske zážitky, o akých sa vám ani nesníva. Vynikajúca trojchodová večera či neodolateľné dezerty, to všetko na vás čaká na nezabudnuteľnom výlete v Jasnej a v Hoteli Grand.

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?